KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14666280
nr 1466 6280
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1990, "Uppsala Domkyrka". Bildmått: 50x40cm, yttermått inklusive ram: 75x63cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:43:24
250 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin